Скарбничка досвіду


Цікаві посилання

http://kazka.in.ua/ - Все більшої ж ваги набирають віртуальні бібліотеки, які не мають обмежень на кількість наявних екземплярів та величину тиража. А як врахувати масштаби розвитку інтернету насьогодні, то можна говорити про вельми широку, весь час зростаючу аудиторію читачів.

І цілком логічним є, що мусить існувати сторінка присвячена саме Українській Казці. Бо це великий пласт нашої культури, нашого фольклору, нашої традиції. А оскільки хочемо ми, щоби все це жило і активно розвивалося, то й створили саме цю сторінку.

http://levko.info/ - Дитячий портал "Левко" -  казки, розмальовки, вірші, онлайн ігри, сценарії до свят, поради батькам, мультфільми, комікси і багато іншого.

http://www.raskraska.com/ - Розмальовки на любий смак и для дітей усіх вікових категорій - розмальовки з мультфільмів и фільмів, з казок, коміксів и передач. Розмальовки для дівчат і для хлопців. Різні і багато. І головне - їх становиться все більше і більше.

http://raskraski.narod.ru/ - Дитячі розфарбовки. Для розвитку дрібної моторики та мислення вашого малюка.

http://posnayko.com.ua/ - дитячий портал "Пізнайко".


http://www.mamynesonechko.in.ua/ - Тут Ви зможете з’ясувати найрізноманітніші питання з приводу догляду і розвитку дітей, а головне – почерпнути багато ідей, що зроблять Ваш побут і дозвілля яскравими та неповторними. Бажаємо успіху.

http://mamaclub.ua/ - мамой бути легко.

http://www.vseodetyah.com/ - кращий портал для батьків.

http://ditky.in.ua/ - Українська дитяча онлайн бібліотека.

http://children.kmu.gov.ua - На сторінках Урядового сайту для юних громадян Ви маєте можливість ознайомитися з структурою та історією державної влади в Україні, роботою Кабінету Міністрів та органів виконавчої влади. Також Ви можете дізнатися як захищати свої права, бути активним членом суспільства.

http://www.kampot.org.ua/ukraine/for_ukraine/dla_ditey/ - портал для патріота.



“Садочок – простір, дружній до дитини”.


У актовій залі ЦДЮТ відбувся навчально-практичний треніг для вихователів дошкільних навчальних закладів району“Садочок – простір, дружній до дитини”.  Метою заходу було підвищення професійної компетентності педагогів дошкільної освіти щодо створення емоційно безпечного й комфортного середовища в дошкільних навчальних закладах, яке  дозволить забезпечити умови для створення спільноти дітей, де поважають і цінують один одного, де панує позитивне ставлення до відмінностей та атмосфера взаємної підтримки.
       Методист РМК Некрасов В.О. провів тренінгові вправи щодо формування особистості дітей дошкільного віку. Під час проведення вправ були  використані  відео сюжети «Психолог», «Від посмішки», «Одинока дитина».
        Учасники працювали в групах створюючи модель самоконцепції. Педагоги обговорювали поняття самоконцепції і самооцінки; визначали практики, що негативно впливають на розвиток самоконцепції та практики, що сприяють її розвитку; досліджували власні Я-концепції; відпрацьовували навички ефективної взаємодії з дітьми дошкільного віку.   Особливий інтерес учасників викликали інноваційна методика соціально-психологічного розвитку дитини «Лялька як персона» з якою ознайомила вихователь комунального закладу «Оріхівський комплекс «Школа-сад» Нарижна І.В.  З методикою та практичними навичками проведення ранкових зустрічей із дітьми дошкільного віку ознайомила практичний психолог Башмачанського ДНЗ Тихонська О.В.
       Проведений захід дозволить забезпечити умови для створення  доброзичливої атмосфери у дітей дошкільного віку , у якій один одного поважають і цінують, панують позитивне ставлення до індивідуальних особливостей кожної дитини та атмосфера взаємної підтримки.



Районний семінар-тренінг для завідуючих дошкільних навчальних закладів, вчителів майбутніх 1 класів, практичних психологів: «Готовність дітей дошкільного віку до навчання у школі. Адаптація дітей у 1 класі».

В актовій залі центру дитячої та юнацької творчості проведено районний семінар-тренінг для завідуючих дошкільних навчальних закладів, вчителів майбутніх 1 класів, практичних психологів: «Готовність дітей дошкільного віку до навчання у школі. Адаптація дітей у 1 класі».  Проводив семінарметодист районного методичного кабінету з питань дошкільної, початкової освіти та психології  Некрасов В.О. В семінарі взяли участь 36 педагогічних працівників закладів освіти району,  з них - 6 працівників психологічної служби, 11 завідуючих, 16 вчителів початкової школи, 3 вихователя навчально-виховних комплексів.
Теоретичний модуль семінару був представлений презентацією доповіді Некрасова В.О., яка складалася з  розгляду аспектів адаптації дитини до умов навчання в  навчальному закладі та адаптація учнів у 1 класі.
Значну увагу було приділено питанням актуальності проблеми, перелічено фактори, від яких залежить тривалість адаптаційного періоду новоприбулої дитини ЗНЗ, розглянуто ступені та етапи адаптації, вказано ознаки важкої адаптації та її можливі причини.
Учасники семінару розглянули питання актуальності проблеми наступності дошкільної та початкової освіти, створення умов для успішної адаптації першокласника.
Практичний модуль семінару було представлено тренінговими вправами, які провели Денисенко В.А., керівник районного методичного об’єднання практичних психологів, практичний психолог Сурсько-Михайлівської СШ, Рябоконь О.В.,практичний психолог Письмечівської СШ, Тихонська О.В., практичний психолог Башмачанського ДНЗ, Залюбовська Л.О., практичний психолог Петриківської НСШ, Кислична А.С.,практичний психолог Олександропільського НВК, Буторіна Л.В., практичний психолог Башмачанської СШ.
Мета практичного модуля була спрямована на розвиток та формування мотиваційної та емоційної готовності дітей до навчання в навчальному закладі. Психологи ставили перед собою завдання надати практичний інструментарій по формуванню у дітей вміння самостійно мислити, виражати свою думку; закріпити навички позитивної соціальної поведінки.
 Впродовж заняття були проведені тренінгові вправи  «Шпаргалка», «Камінець», музична пауза (фізкультхвилинка),рольова гра з практичним показом і коментарями по сходинках супроводу дитини, ритуал «Привітання», «Групова поема-адаптація», вправа на розвиток моторики та довільної пам’яті,вправи для формування  колективу,взаємодія.
Також учасникам були презентовані відео «Щастя дитини», «Інтерв’ю з психологом», «Поміркуємо про дитину», «Дитина іде до школи».
Матеріали семінару - тренінгу допоможуть  учасникам заходу якісному забезпеченню наступності в навчанні дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, здійсненню навчання й виховання, дотримання варіативності в підготовці дітей до навчання у школі, посилення взаємодії дошкільних закладів та початкової школи.


         






26 квітня 2017 року на базі Башмачанського дошкільного навчального закладу «Ромашка» відбувся семінар-практикум для завідувачів дошкільних навчальних закладів за темою «Формування національної та громадянської самосвідомості особистості в умовах національного виховання освітнього середовища через розширення і розвиток музичного світогляду дітей дошкільного віку».
        Метою заходу було вироблення системи спільних поглядів на формування принципу  національної та громадянської свідомості у роботі дошкільного навчального закладу, спрямування зусилля колективів дошкільних закладів на розширення і розвиток музичного світогляду дошкільнят.
        І ось усіх учасників радушно зустріли  сільський голова Сєлін М.П., завідувач ДНЗ Любченко Л.І., вихованці  та колектив садочку.
Гарною українською піснею у виконанні музичного керівника Кухтін С.В., практичного психолога Тихонської О.В., вихователя старшої групи Зайцевою А.Б. розпочався захід.
        Методист РМК Некрасов В.О. ознайомлюючи присутніх з планом роботи семінару, з акцентував на розвитку музичного світогляду дошкільників через українську пісню та фольклор, вивчення традицій рідного краю.
        Вихованці старшої групи запросили присутніх на музичний ярмарок «Весняні фантазії» де і показали свою майстерність, граючи на народних інструментах, розповідаючи про їх значення у роботі  оркестру.
       Через весь захід проходила презентація ДНЗ «Ромашка» переплітаючись з музичними номерами вихованців молодшої, старшої групи та їх вихователів.
       На закінчення ярмарку діти вручили музичні інструменти учасникам заходу створивши оркестр, тож кожен мав можливість зіграти на інструментах, доповнити один одного у музичному номері. Доречи вправно дерегувала створившимся  оркестром музичний керівник  Кухтін С.В..
      На засідання психологічної студії запросила практичний психолог закладу Тихонська О.В. провівши з завідувачами релаксацію «Я схожа на квітку».
      Всі учасники обравши собі улюблену квітку  з кошика розкрили себе, та презентували своє «Я».
      І знову вихованці запрошують усіх до участі у майстер-класі « А ми робимо це так…» ( з прикладного мистецтва  «Петриківський розпис»), який  підготувала і провела вихователь старшої групи Зайцева А.Б.
      Занявши свої місця за столами завідувачі взяли в руки пензлики  і під керівництвом Алли Борисівни та дітей, які виконували ролі тренерів відтворили малюнки з елементами петриківського розпису.
      Підсумком семінару – практикуму була тільки вдячність гостей за дійсно подароване свято - дитинства, свято – душі, та слова подяки колезі, завідувачу ДНЗ Любченко Л.І..





Немає коментарів:

Дописати коментар